2024. május 15-én került megrendezésre a "Jog és kommunikáció" elnevezésű spotlight konferencia, amely a Wolters Kluwer Hungary, az Szegedi Tudományegyetem Európai Értékek Elemző Központja és a Szegedi Tudományegyetem Üzleti Jogi Intézete szervezésében valósult meg.
2024. április 12-én 11 órától került sor az Intézetünk által szervezett online kerekasztal-beszélgetésre, amelyhez az érdeklődők a Microsoft Teams alkalmazáson keresztül csatlakozhattak. Az eseményt Prof. Dr. Gellén Klára intézetvezető asszony nyitotta meg, aki köszöntötte az előadókat és a kétszáz főt meghaladó hallgatóságot egyaránt.
2024. február 21-én a nukleárisenergia-felhasználás műszaki, természettudományos, jogi és gazdasági területeinek összekötése jegyében rendezett Interdiszciplináris Energetikai Konferenciát a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Üzleti Jogi Intézete, az Energiagazdálkodási Tudományos Egyesület (ETE) és a Magyar Atomfórum Egyesület az ELI ALPS lézeres kutatóintézetben.
A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Üzleti Jogi Intézetének szervezésében, 2023. október 20. napján harmadik alkalommal került megrendezésre az „Új kutatási irányok az agár- és környezetvédelmi jog területén” című országos konferencia.
2023. november 24-én 9 óra 30 perctől került sor az Intézetünk által szervezett „Közbevételi- és kereskedelmi jogi aktuális kérdések” című online konferenciára, amely évek óta nagy sikernek örvend. Az eseményt Dr. Kampler Béla András, Intézetünk docense nyitotta meg, köszöntötte az előadókat és a résztvevőket, majd néhány gondolatot osztott meg a rendkívüli külső körülményekről és azoknak az államháztartás pénzügyi helyzetére gyakorolt hatásairól, illetve annak összefüggéseiről.
2023. április 19-én a Szegedi Tudományegyetem jogász és közgazdász szakos hallgatói, illetve oktatói kiszakadhattak az egyetemi mindennapokból, hiszen a kellemes napsütéses tavaszi időben ismét megrendezésre került az ÁSZ-nap. Az érdeklődők színes programokon vehettek részt, nevezhettek marhapörköltfőző-versenyre, futballversenyre, valamint röplabdaversenyre. Az igazán egzotikus sportokra vágyók jelmezbe bújva a szumózást is kipróbálhatták.
Molnár Szabolcs az Energiagazdálkodási Tudományos Egyesület Főtitkára tartott előadást "Az energetikai stabilitás szükségessége, avagy 14 perc felelőssége" címmel az Üzleti Jogi Intézet 2023. március 30-i Tudományos Diákköri Ülésén.
2023. március 24-én 10 órától került sor az Intézetünk által szervezett online kerekasztal-beszélgetésre, amelynek fő témája a behajthatatlan követelések áfatartalmának kezelése volt.
Dr. Mihálka György a Magyar Asztronautikai Társaság tisztségviselője, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Világűrjog és Politika Kutatóműhely kutatója tartott előadást "A világűr hasznosítása és kihívásai környezetjogi szempontból" címmel az Üzleti Jogi Intézet 2023. március 9-i Tudományos Diákköri Ülésén.
2022. november 24-én sor került Intézetünk Alumni eseményére, amely ebben az évben is online zajlott.
A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Üzleti Jogi Intézetének szervezésében 2022. november 11. napján került megrendezésre, a „Jog-versenyképesség-ellátásbiztonság” című országos konferencia. Az online rendezvény elsődleges célkitűzése volt, hogy lehetőséget biztosítson az agrárjog, környezetjog, szövetkezeti jog és ingatlanjog területén kutatást végző fiatal egyetemi oktatók és PhD hallgatók számára a tudományos eredményeik bemutatásra.
Dr. Németh Gabriella az Országos Fordító és Fordításhitelesítő Iroda (OFFI) Zrt. vezérigazgatója tartott előadást "Az üzleti működés és vállalatirányítás joga a gyakorlatban" címmel az Üzleti Jogi Intézet 2022. október 27-i Tudományos Diákköri Ülésén. Az OFFI Zrt. működésén modellezve mutatta be az üzleti jogi modult választó joghallgatóknak, leendő jogtanácsosoknak és ügyvédeknek azokat a jogszabályokat, rendezőelveket és etikai kereteket, amelyek nélkül egy állami Zrt. sikeresen nem vezethető. Sok gyakorlati példán keresztül mutatta be például a vállalati döntés-előkészítést, a felelősségben tartást vagy az állami vagyongazdálkodási ellenőrzések körét. Köszönjük, hogy elfogadta felkérésünket!
Az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar Üzleti Jogi Intézetének meghívására Anna Witkowska 2022. április 28. napján tartott nagyszabású energiajogi előadást hallgatóink számára. A különös aktualitással és jeletőséggel bíró jogterületen "Energy transition - better future or green tyranny?" címmel tartott online prezentációt az egyetem hallgatóinak kiemelt érdeklődése övezte.
2021. december 10-én sor került Intézetünk Alumni eseményére, amely a járványhelyzetre tekintettel online zajlott. A rendezvény a korábbi éveknek megfelelően idén is nagy népszerűségnek örvendett. Modulválasztás előtt sok hallgatónak tudunk ezzel is segítséget nyújtani, melyik is lehet számára a legmegfelelőbb választás. Dr. Árvai Gergő Intézetünk PhD-hallgatója, dr. Tanács József Ferenc Intézetünk oktatója és irodavezető ügyvéd, dr. Prikkel Petra az EY adótanácsadója, dr. Varga Dóra Intézetünk PhD-hallgatója és ügyészségi fogalmazó, illetve dr. Varga Zita szintén Intézetünk PhD-hallgatója és ügyvédjelölt beszámoltak tapasztalataikról a végzést követő nehézségekről, interjúélményeikről, a munkakeresés időszakáról. Elmondták, mi jelentett számukra előnyt egy-egy állásinterjún, mi az, amire az önéletrajzukban felfigyeltek a potenciális munkáltatók, de arról is részletesen meséltek, mit bántak meg egyetemi évei alatt, mit csináltak volna másként. Bemutatták, pontosan hogyan zajlik egy napjuk. A beszámolók nagyon változatos képet adtak, hiszen a járványhelyzet ellenére sem dolgozik mindenki „home office-ban”. Sőt, akik otthonról dolgoznak vagy online meetingeket tartanak, náluk ez már korábban is bevett szokás volt, a járvány inkább segítette őket abban, hogy ügyfeleik is jobban elfogadják ezt a fajta kommunikációs csatornát. A személyes történetek után a hallgatók is kérdezhettek. A legtöbb kérdés a szakmai gyakorlattal kapcsolatban érkezett, mi alapján válasszák ki a gyakorlati helyeiket, önállóan vagy a Karrier Irodán keresztül, milyen egy gyakornoki állásinterjú, hogyan zajlik pontosan egy gyakornok munkanapja, van-e arra esély, hogy később az adott helyen teljes munkaidőben is foglalkoztassák a gyakornokokat. Köszönjük szépen mindenkinek a részvételt!
Az SZTE Állam- és Jogtudományi Karának Üzleti Jogi Intézete 2021. november 25-én adójogi témakörben szervezte meg a 2016 óta hagyományosan megrendezésre kerülő Üzleti Jogi Kerekasztal beszélgetését. A program meghívott előadói a szakmában kiemelkedő jártassággal és tudással rendelkező szakemberek voltak, akik különböző aspektusokból közelítették meg a választott témakört, az adócsalás, az adókijátszás aktuális kérdéseit. Kihasználva az online tér nyújtotta lehetőségeket, a programon közel 200 fő vett részt.
A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Üzleti Jogi Intézetének szervezésében, 2021. október 21-22. napján második alkalommal került megrendezésre az „Új kutatási irányok az agár- és környezetvédelmi jog területén” című országos konferencia, amely csatlakozott a Szegedi Tudományegyetem egyetemalapítása 440. és a kolozsvári magyar tudományegyetem szegedi befogadása 100. évfordulóját ünneplő eseményekhez.
Kép forrása: https://climenews.com/a-fenntarthato-fejlodes-fogalma-celkituzese
A 2019-ben indult rendezvénysorozat célkitűzése, hogy lehetőséget biztosítson az agrárjogi, ingatlanjogi, környezetvédelmi jogi és szövetkezeti jogi kutatást végző egyetemi oktatók és PhD. hallgatók számára, hogy megismertethessék egymással és az érdeklődőkkel az érintett tudományos terület új kutatási projektjeit, ezzel ösztönözve a meglévő kapcsolatok mélyítését, illetőleg széleskörű és interdiszciplináris együttműködések létrehozását.
A két napos online konferencián összesen nyolc egyetem társtanszékeinek (Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar Környezetjogi és Munkajogi Tanszék, Eötvös Lóránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Agrárjogi Tanszék, Károli Gáspár Református Egyetem Állam és Jogtudományi Kar Polgári Jogi és Római jogi Tanszék, Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar Civilisztikai Tudományok Intézete Agrár- és Munkajogi Tanszék, Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kar Környezetjogi és Versenyjogi Tanszék, Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Nemzetközi- és Európajogi Tanszék, Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Üzleti Jogi Intézet, Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar, Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar Kereskedelmi, Agrár- és Munkajogi Tanszék) 15 kutatója, valamint a valamint a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének megbízott főtitkára vett részt előadóként.
Az előadások témaköreit a változatosság jellemezte. A manapság szélesebb körben ismert és nagyobb hangsúlyt kapó témák (visszalépés tilalma, elővigyázatosság elve, élelmiszerbiztonság, közös tulajdonú földek jogi helyzete, uniós agrárpolitika) mellett speciális kutatásokba is bepillantást nyerhettek a résztvevők, mint például: sajátos agrárökológiai élőhelyek és kapcsolódó haszonvételi jogaik; környezetjog az egyéni felelősségvállalás tükrében; a (zöld) hidrogén szabályozási környezete; francia mezőgazdasági haszonbérleti szabályozás vagy az éghajlatváltozással kapcsolatos szempontok integrálása az európai zöld megállapodás végrehajtása során.
Üzleti Jogi Intézet
dr. Balog Imola és dr. Varga Dóra az Intézet PhD hallgatói tartottak előadást az Üzleti Jogi Intézet 2021. október 13-i online formában megrendezett Tudományos Diákköri Ülésén.
Először dr. Balog Imola „Az ügyvédi marketing kérdése Magyarországon – Lehetőségek és határok” című előadását hallhatták a résztvevők. Bemutatta a témakör alapját képező jogszabályi környezetet és felvázolta a reklám fogalmának különböző szempontok szerinti meghatározását. A kutatás elsődleges célja az, hogy az ügyvédek által folytatott kereskedelmi kommunikáció lehetőségeit és megszorításait vizsgálja, a magyar jogszabályi környezetben. Ebben a körben az alapvető forrást a Magyar Ügyvédi Kamara önszabályozás keretében megalkotott etikai szabályzatai jelentik, illetve azok ügyvédi reklámra vonatkozó normái. A kutatás központi kérdése, hogy az ügyvédi hivatásban érvényesülő etikai és erkölcsi elvárások, hogyan egyeztethetők össze a versenyjog tételes rendelkezéseivel, illetve az Európai Ügyvédi Kamarák Tanácsának (CCBE) álláspontjával. A problémakör felvázolását az MÜK 1999-ben megalkotott etikai szabályzatával kezdte, kronologikusan haladva a 2018-ban elfogadott, hatályos kódex felé, bemutatva az ügyvédekre vonatkozó kereskedelmi kommunikáció megengedettségének változását. Végül a jelenleg hatályos etikai kódex által kialakított szabályozást mutatta be, melynek során kitért az összehasonlító reklámra vonatkozó rendelkezés aggályos pontjaira. Valamint kitért a Kamara álláspontjára, amelyet az ügyvédi tevékenységgel kapcsolatos online közvetítői platformok szabályozása érdekében fogalmazott meg, a CCBE megengedő javaslatával szemben.
Ezt követően dr. Varga Dóra tartott előadást „A digitális szolgáltatások adóztatásának elméleti és gyakorlati kihívásai” címmel. Előadásának tárgya a digitális szolgáltatásokat nyújtó vállalkozások adóztatásával kapcsolatos agresszív adótervezés eredményeként fellépő problémák vizsgálata. Ennek keretében az Európai Unió Bíróságának a magyar reklámadóhoz, illetve a digitális szolgáltatások nemzeti adóztatásához kapcsolódó esetjogi döntéseit elemzi, amelyekből előadásában következtetéseket levonva rámutatott arra, hogy milyen kérdések merülnek fel a digitális szolgáltatások adóztatása területén az Európai Unióban. Ezen túlmenően részletesen ismertette, hogy a digitális gazdaságban működő vállalkozások által nyújtott digitális szolgáltatások a hatályos nemzeti és uniós jogi szabályozás keretei között hogyan adóztathatók, milyen lehetséges eszközök állnak rendelkezésre és a jelenleg létező jogtechnikai megoldások alkalmasak-e a digitális gazdaság által támasztott kihívások kezelésére. Kitért továbbá arra is, hogy az európai jogalkotás milyen válaszokat talál a digitális szolgáltatások adóztatása tekintetében. Végezetül bemutatta azt, hogy az adóztatásnak melyek azok az elemei a joggyakorlatban, amelyeket a Bíróság sérelmesnek, az uniós joggal össze nem egyeztethetőnek ítél meg. Ezek alapján pedig megpróbált magyarázatot adni a digitális szolgáltatásokkal kapcsolatban kiszabott bírságok jogalapjára és azok mértékére. A téma aktualitását a digitális gazdaság növekedésének üteme, valamint a gazdaság e szegmenséhez kapcsolódó agresszív adótervezésnek köszönhető adóelkerülő magatartások terjedése adja. A gazdasági életben a digitális szolgáltatások nyújtásával kapcsolatos adózási kérdések ugyanis kétségessé teszik az adózás igazságosságával és a közteherviselés elvének érvényesülésével napjainkig elért eredmények fenntarthatóságát.
„A program az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által kiírt A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása – A jogi kari hallgatók és a középiskolás diákok bevonása az egyetemi tudományos életbe (SZTE-ÁJTK) című, NTP-HHTDK-20-0068 kódjelű pályázat támogatásával valósul meg”
2021. október 12-én a Szegedi Tudományegyetem Eötvös Lóránd Kollégium Környezetvédelmi (GEO) Műhelyének szervezésében Dr. Farkas Csamangó Erika, az ÁJTK Üzleti Jogi Intézetének adjunktusa tartott szakmai előadást. Az előadás a környezeti jog aktuális kérdéseiről szólt. A Környezetvédelmi Műhely a környezet- és természetvédelem köré szerveződve kíván ismeretterjesztést nyújtani tagjai és az érdeklődők számára. A műhely egyik legfontosabb célkitűzése a szemlélet- és attitűdformálás.
Az előadás során a résztvevők megismerhették a környezeti jog alapvetéseit, majd ezt követően három aktuális téma jogi szabályozásának bemutatása következett: először az egyszer használatos műanyagtermékek környezetre gyakorolt hatásának csökkentéséről és forgalomba hozatalának korlátozásáról szóló uniós és magyar jogszabályoké. Másodikként a körkörös gazdaságra való áttérés és a hulladékgazdálkodásra vonatkozó új szabályok kerültek értelmezésre. A harmadik téma a klímaváltozás, éghajlatvédelmi jog szabályozási területe volt, amelynek keretében az emissziókereskedelmi rendszer és a HFC-kre vonatkozó szabályozás került ismertetésre.
Mind a három téma kiemelkedő fontosságú a környezeti nevelés és a társadalmi szemléletformálás szempontjából is. A kiindulópont és célkitűzés a fenntarthatóság, a természeti értékek megőrzése a jövő generáció számára.
2021. szeptember 24-én került megrendezésre a "Kutatók Éjszakája" elnevezésű program, amelyet az Európai Bizottság szervez. A rendezvény elsődleges célja a kutatói életpálya és a kutatási eredmények népszerűsítése. Az eseményhez a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Üzleti Jogi Intézete is csatlakozott.
"Innovatív agrárium - Aktuális szabályozási kérdések az agrárgazdaság területén" címmel rendezett közös konferenciát Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karával az Állam- és Jogtudományi Kar Üzleti Jogi Intézete a XXVIII. Állattenyésztési és Mezőgazda Napok keretében.
A modern oktatási eszközök és módszertan alkalmazásáról az alábbi linken olvashatnak bővebben:
Az Üzleti Jogi Intézetben folyó eredményes tehetséggondozást hűen tükrözi, hogy az Intézet keretében 5 hallgató (4 fő Üzleti Jogi modulos és 1 fő Nemzetközi Jogi modulos hallgató) nevezett be 4 különböző tagozatban a XXXV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekciójának versenyére. A vírushelyzet miatt felfüggesztett jelenléti oktatás okán 2021. április 12-14 között a Debreceni Egyetem szervezésében a Cisco Webex Meeting felületen online valósulhatott meg a rendezvény. Az előadók munkáját hallgatói opponensek bírálták az egyes előadásokat követően.
A XXXV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián az Üzleti Jogi Intézet oktatóinak témavezetésével induló dolgozatok közül Agrárjogi és Környezetjogi Tagozatban Farkas Levente Tamás, Üzleti Jogi modulos hallgató „Jogi kalandozások ’egy falat csokoládé mámorában’, avagy a kakaóbab ellátási láncának vizsgálata” című dolgozatával II. helyezést ért el. Témavezetője Dr. Hegyes Péter, adjunktus.
A Magyar Ügyvédi Kamara különdíját hozta el az Európai Jogi Tagozatban induló Horváth Regina, Üzleti Jogi modulos hallgató „A mesterséges intelligencia alkalmazásának hatása az adatvédelemre és annak uniós szabályozására” című dolgozatával. Témavezetői: Prof. Dr. Gellén Klára intézetvezető és Dr. Kertészné dr. Váradi Szilvia adjunktus voltak.
A díjazott hallgatóknak és felkészítő tanáraiknak ezúton is gratulálunk!
Dr. Nyakas Levente a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság Médiatudományi Intézet intézetvezetője "Az AVMS irányelv az európai szabályozási kihívások tükrében" címmel tartott előadást az Üzleti Jogi Intézet 2020. november 18-i Tudományos Diákköri Ülésén.
A 2020/21-es tanév I. félévének végével a harmadik üzleti jogi modulos csoport speciális képzésének vége is elérkezett.
A 2019/2020. tanév tavaszi féléve nem sokkal a kezdést követően online oktatásra tért át. Így rendhagyóan telt az üzleti jogi modulosok I. féléve, majd az őszi félévet sem volt lehetőségük jelenléti formában befejezni. Az oktatás és az egyetemi programok ismételten online térbe kerültek. Az Üzleti Jogi Modult végző hallgatók azonban szorgalmukkal, kitartásukkal és szakmai rátermettségükkel így is számos esetben átlagon felül teljesítettek.
Az Üzleti Jogi Intézetnek köszönhetően a franciaországi Limoges Egyetemen adójogot és államháztartási jogot oktató professzora Dr. Lukasz Stankiewicz online előadásában nyerhettek bevezetést az egyetemi hallgatók a nemzetközi adójog kérdéseibe, az Introduction to the International Taxation c. angol nyelvű kurzuson.
A közbeszerzési eljárások előkészítését helyezték fókuszba neves hazai szakértők a Szegedi Tudományegyetem által rendezett szakmai konferencián az ELI – ALPS Lézeres Kutatóközpontban január 15-én.
A közbeszerzési eljárások előkészítését helyezték fókuszba neves hazai szakértők a Szegedi Tudományegyetem által rendezett szakmai konferencián az ELI – ALPS Lézeres Kutatóközpontban január 15-én.
November 30-án és December 1-én rendezték meg Budapesten a High Life Sport termében a 2019-es Kopogós Európa Bajnokságot. A 14 ország versenyzői mérkőztek meg a 2020-as londoni világbajnokságon indulási jogot jelentő kvótákért. Már sokan tudják, hogy az asztalitenisz kopogós válfajában smirgliszerű anyaggal borított ütőkkel játszanak a versenyzők, a régi idők pingpongját idézve. De csak idézve, mert a sportág fejlődése a kopogós játékra is kiadós hatással volt, látványos labdamenetekben, kemény ütésekben ezúttal sem volt hiány.
Az Üzleti Jogi Intézet 2019. november 18-án Tudományos Diákköri Ülésnapot tartott Szegeden. Ennek keretében két rendezvény került megszervezésre, délelőtt pénzügyi, adózási témakörben, délután pedig az energetika, energiajog területéről.
Az Üzleti Jogi Intézet 2019. november 18-án Tudományos Diákköri Ülésnapot tartott Szegeden. Ennek keretében két rendezvény került megszervezésre, délelőtt pénzügyi, adózási témakörben, délután pedig az energetika, energiajog területéről.
2019 májusában
tantermi előadást tartott
az üzleti jogi modulos hallgatóknak
Dr. Andreea Vertes,
a temesvári West University oktatója.
A 2019. április 11-12-én megrendezett XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián az Üzleti Jogi Intézet keretében induló dolgozatok közül
Pénzügyi jog I. tagozatban Prikkel Petra "Kriptoadó, avagy a XXI. század bányaadója" című tanulmányával 3. helyezést ért el. Témavezetői: Dr. Kampler Béla, Dr. Gyenge Balázs
Médiajog tagozatban Varga Zita "Dinamikus technológiai tendencia vs spirális körforgás? - a médiajog tárgyi hatályának visszatérő kérdései" című dolgozatával a Wolters Kluwer Hungary különdíját hozta el. Emellett Varga Zita a NMHH OTDK dolgozatok számára kiírt pályázatán is díjazott lett. Témavezetője: Dr. Gellén Klára
Az Agrár-, Szövetkezeti és Környezetvédelmi jog tagozatban Csjernyik Tímea egy agrár-biotechnológia jogi szabályozásainak kihívásaival foglalkozó dolgozat opponenciájával a "Legjobb opponens" díját hozta el.
Gratulálunk Dr. habil. Gellén Klárának, az Üzleti Jogi Intézet vezetőjének, aki a hallgatói dolgozatának témavezetéséért a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság Médiatudományi Intézetének konzulensi díjában részesült.
Gratulálunk a díjazottaknak és a versenyen indult Hallgatóknak!
Várjuk az érdeklődők jelentkezését a 2021-ben megrendezésre kerülő OTDK-ra való felkészülésre, illetve az Üzleti Jogi Intézet TDK üléseire és rendezvényeire!
Időpont: 2019. április 4. 14.00 – 16.30
Helyszín: SZTE ÁJTK Kari Társalgó
A kilencedik félév vizsgaidőszakának vége a jogászhallgatók életében mindig különös jelentőséggel bír, hiszen az ezt követő időszak a szakdolgozatvédésről, a záróvizsgákról, a diploma átvételéről, végső soron pedig a szakmai élet kezdetéről szól.
A 2018/19-es tanév I. félévének vége ezúttal azonban nemcsak az ötödéves hallgatók, hanem az Üzleti Jogi Intézet számára is fordulópontot jelentett. A félév végével ugyanis az első üzleti jogi modulos csoport speciális képzésének vége is elérkezett.
2018-ban is megrendezésre került a Price Media Law Moot Court Competition, amelyen a Szegedi Tudományegyetemet Takács Tamara nemzetközi modulos hallgató, Miklós Bence, Szalkai András és Szegedi Levente üzleti modulos hallgatók képviselték.
2018. december 14-én kapták meg okleveleiket a Környezetvédelmi Jogi Posztgraduális képzés végzős hallgatói
Az Üzleti Jogi Intézet 2018. május 7-10. között vendégül látta Prof. David Frisch-t, a Virgina állambeli Richmond Egyetem professzorát
Időpont: 2018. április 11.
Időpont: 2017. november 23-24.
Helyszín: ELI-ALPSKutatóközpont
Időpont: 2017. április 27.
Időpont: 2017. április 4.
Időpont: 2017. március 9.