Az e-mobilitásra vonatkozó hazai szabályozás
Dr. Farkas Csamangó Erika
egytemi adjunktus
Szegedi Tudományegyetem
Állam- és Jogtudományi Kar - Üzleti jogi Intézet
Az alternatív üzemanyagok elterjedésének ösztönzése érdekében az Európai Parlament és a Tanács elfogadta a 2014/94/EU irányelvet, ezzel is elősegítve a 2020-ra kitűzött környezeti és éghajlatvédelmi célok elérését.
Az irányelv alapján kiépülhet az alternatív üzemanyagok infrastruktúrája. Az e-mobilitás a fosszilis energiahordozóval működő gépjárművek elektromos meghajtással való kiváltására törekvő, nagyszabású megmozdulást jelent. Az elektromobilitás mára a környezettudatosság, a klímavédelem és a fenntartható fejlődés szimbólumává vált. Az elektromos autók javítják a nagyvárosok életminőségét a károsanyag-kibocsátás és a szálló por terhelés csökkenése révén.
Az elektromobilitás a jövőbeni „okos” és élhető nagyvárosok, kialakításában fontos szerepet fog játszani, és úgy a tömegközlekedésben, mint a magángépjármű használatban teret fog hódítani.
Regulationon e-mobility in Hungary
Dr. Erika Farkas Csamangó
adjunct of the Institute of Business Law
Faculty of Law, University of Szeged - Hungary
Abstract
In order to encourage the widespread use of alternative fuels, the European Parliament and the Council have adopted the 2014/94 / EUDirective, contributing to the achievement oft he 2020 environmental and climate objectives.
UndertheDirective, the alternative fuels infrastructure may also be established. E-mobility means the replacement of fossil fuel vehicles with electric vehicles. Electromobility has now become a symbol of environmental awareness, climate protection and sustainable development. Electric cars may improve the quality of life of large cities by reducing the emissions of pollutants and the particulate matter load.
Electromobility has an important role to the construction of future "smart" and viablecities, and to the use of public transportation and private cars.