A Szegedi Tudományegyetemen 2025. május 8-án 14:00 órakor ismételten megrendezésre kerül a nagy hagyományokkal rendelkező, Prezilimpia elnevezésű verseny.
Karunk egyetlen versenyzőt delegálhat az országos döntőre, így 2025. április 24-én kari válogatóversenyt rendezünk.
Ha felkeltette az érdeklődésed az idei téma és a prezentációkészítés mestere vagy, akkor ne habozz jelentkezni a petervari.mate@juris.u-szeged.hu e-mail címen!
Jelentkezési határidő: 2025. április 15.
A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara és az SZTE Junior Akadémia együttműködésben a szegedi Ezabeszéd Toastmasters Retorika Klubbal idén is megrendezi az SZTE-PREZILIMPIA versenyt.
A PREZILIMPIA egy fantasztikus lehetőség, ahol egyetemi hallgatók mérik össze prezentációs készségüket.
A verseny, ahol bemutathatod és fejlesztheted nyilvános beszéd-készségedet
Itt csak az előadás számít – mi a témát adjuk, a konkrét tartalmat és formát Te határozod meg! Bizonyítsd be 8 perc alatt, hogy szövegelésben Te vagy a legjobb!
Ha eddig is…
… érezted, hogy hív a színpad,
… kivágtad magad, ha dumálni kellett,
… tudtad, hogy az előadói készség az élet minden területén előnyt jelent,
…akkor itt az idő, hogy kipróbáld magad élesben!
A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara és az SZTE Junior Akadémia együttműködésben a szegedi Ezabeszéd Toastmasters Retorika Klubbal idén is megrendezi az SZTE-PREZILIMPIA versenyt. A PREZILIMPIA egy fantasztikus lehetőség, ahol egyetemi hallgatók mérik össze prezentációs készségüket.
A versenyen az SZTE karairól delegált hallgatók vehetnek részt, a kari fordulók minden 10 indulója közül 1 fő juthat a döntőbe. A verseny döntőjébe a Prezilimpia hagyományait követve a magyarországi gazdasági felsőoktatásban tanuló nem SZTE-s hallgatók közül a legjobbak on-line verseny keretében is bejuthatnak.
A versenyen bemutatandó egy, a témakiírásnak megfelelő, minimum 6 perc, maximum 8 perc hosszú prezentáció magyar vagy angol nyelven.
Téma: Digitális biztonság és MI: Védelem, vagy veszély?
Konkrét tartalom: szabadon választott
Nyelv: magyar vagy angol
Időtartam: minimum 6, maximum 8 perc
Technika: Diasor nem kötelező, bemutatható MS Power Point vagy Prezi formátum
Díjazás (nettó összeg)
Első helyezett: 200.000 HUF
Második helyezett: 160.000 HUF
Harmadik helyezett: 120.000 HUF
SZTE hallgatóknak:
Jelentkezés a tanulmányaidnak megfelelő karon. Az SZTE karai belső válogatóverseny után a jelentkezők arányában juttatják a legjobbakat a döntőbe.
A verseny döntőjében a zsűri által bejuttatott versenyzők élő prezentációt tartanak. A végső sorrendet a döntő zsűrije határozza meg.
A döntőbe jutott versenyzők külön díjakért önkéntes jelentkezés alapján a hagyományos „Prezentációs karaoke” versenyszámban is megmérettethetik magukat.
A versenyszám lényege, hogy előzetes felkészülés nélkül a versenyzőknek 2 perc áll rendelkezésükre, hogy folyamatosan beszéljenek a kivetítőn megjelenő – a szervezők által összeállított – diasorról. A diák (amelyek lehetnek képek, ábrák, rajzok, diagramok stb.) között az összefüggés a versenyző számára nem ismert, azok automatikusan, 15 másodpercenként követik egymást. Ebben a számban a jelöltek rögtönzőképességét tesszük próbára.
Prezentációs karaoke versenyszám díjazása (nettó összeg)
Első helyezett: 45.000 HUF
Második helyezett: 35.000 HUF
Harmadik helyezett: 25.000 HUF
Hogy miért éri meg elindulni?
Ez egy nagyon jó lehetőség, hogy fejleszd előadói készségedet, amelyre az élet szinte minden területén szükséged lesz. Ha bejutsz a döntőbe, akár az SZTE kari selejtezőből, akár az on-line válogatón, élőben próbálhatod ki magad, ráadásul profi felkészítést kapsz, mentor segítségével igazán lehengerlő beszédet tarthatsz, élőben.
A projekt partnere a világ legnagyobb, professzionális nyilvános beszéd és vezetői készség fejlesztő szervezetének (Toastmasters International) szegedi klubja. A Toastmasters International a világ 141 országban, 14.600 klubban több mint 352.000 taggal segíti és fejleszti a nyilvános beszédet és előadói készséget.
Kerülj a legjobbak közé, most Te is részese lehetsz ennek az élménynek és megtapasztalhatod, milyen egy profi közegben felkészülni!
Határidők
A döntő időpontja: 2025. május 8. 14.00
Az SZTE karok versenyzőinek neve és elérhetősége beküldési határideje: 2025. április 24.
Gondolatébresztő
Téma: Digitális biztonság és MI: Védelem, vagy veszély?
Életünk ma elképzelhetetlen digitális eszközök és tevékenység nélkül. A gazdaság, az egészségügy, az oktatás, a tudomány – a társadalmi csoportok és az egyének óriási adatmennyiséget használnak, igényelnek és teremtenek. Az adatok segítenek a mindennapjainkban, ezekből döntünk, ezekből tanulunk. Sőt a közelmúltban már nem csak az emberek, de a gépek is használják az adatainkat tanulásra és döntésekre – a mesterséges intelligencia (MI) használata viharos sebességgel terjed világunkban.
- Vajon egyformán lelkesen gyártunk új adatokat és védjük a már meglévőket?
- És mennyire tartunk attól, hogy döntéseinket valótlan vagy pontatlan adatokra alapozhatjuk?
- Hasonlóan zajlanak-e a döntések, ha emberek vagy intelligens szoftverek hozzák meg azokat?
- Mikor születhetnek pontosabb, jobb, „humánusabb” döntések? Digitális adatok alapján hogyan hoz ítéletet egy bíró, hogyan dönt egy orvos vagy egy mérnök? Ki tud nagy biztonsággal figyelni az adatainkra, azok valódiságára?
- Ebben a században az információ biztonsága személyünk, személyiségünk biztonságát jelenti. Fenyegetés-e vagy további lehetőség az adathalmaz növekedése, a mesterséges intelligencia általi felhasználása?
- Munkában, oktatásban, kutatásban - az élet minden területén meg kell találnunk a megfelelő válaszokat …
Prezilimpia_Témafelvetés_call 2025_ENG