A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara a Times Higher Education (THE) 2025-ös szakterületi rangsorában kimagasló eredményt ért el: az állam- és jogtudományok kategóriában 301+ besorolást nyert el, ezzel egyetemünk egyik legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó képzési területévé vált, egyúttal a Kar felkerült a világ vezető egyetemeinek rangsorába.
2024. december 17-én került megrendezésre a Kapu Program záró ceremóniája, amelynek keretében 22 hallgató vehette át az oklevelét. Ezzel az ünnepséggel hivatalosan is lezárult az Állam-és Jogtudományi Kar 2024/25. tanév őszi félévének kínai-magyar diákcsere programja.
Idén, immár ötödik alkalommal szervezte meg az SZTE ÁJTK Közjogi Intézet az Álom és Valóság - Emberi jogok a 21. században című konferenciát, amelynek keretében hallgatók és oktatók közösen mutatták be valamely emberi joghoz kapcsolódó kutatási eredményeiket. A Mikulás napján tartott rendezvény hatalmas sikert aratott.
2024. december 12-én a kar főépülete megtelt érdeklődő fiatallal, hogy minden fontos továbbtanulással kapcsolatos információt megtudhassanak, bepillantást nyerhessenek a szegedi jogi kar életébe. A Nyílt Napot Dr. Törőcsikné Prof. Dr. Görög Márta, a kar dékánja nyitotta meg, amelyet szakos tájékoztatók, minikurzusok és egy egyedülálló lehetőség, az épület bejárása követett.
Az SZTE-ÁJTK Civilisztikai Tudományok Intézetének, valamint a PTE ÁJK Márkus Dezső Összehasonlító Jogtörténeti Kutatócsoportjának és Polgári Jogi Tanszékének közös szervezésben, 2024. december 6-án immár 8. alkalommal került megszervezésre a családjogot kutató kollégák és doktorandusz hallgatók nemzetközi rendezvénye, a Family Law Workshop, „1894-2024 A magyar családjogi jogalkotás hatékonysága a jogalkotás tükrében” címmel.
„Hagyomány és modernség: egymást csak látszatra kizáró fogalmak. A magyar alkotmány legjobb korszakaiban úgy volt korszerű, hogy az újba átmentette azokat a biztos alapokat, amelyek addig is nélkülözhetetlen elemei voltak.” – Írja Ruszoly József professzor Máig érő alkotmánytörténelem című munkájában, utalva ezzel a történeti kontinuitás fontosságára a közjogtudomány területén.
A KPMG Legal Tóásó Ügyvédi Iroda idén is meghirdette országos jogesetmegoldó versenyét, a KPMG Jövőépítők Programot.
November 22-én került megrendezésre a 10. DLA által rendezett "Lawyer for a day" versenye.
2024. november 27-én a Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara adott otthont az Országos Polgári Anyagi Jogi, Perszimulációs és Activity versenynek.
A 2025-ös ConSIMium programra 12 tagintézményből több, mint 30 érvényes hallgatói jelentkezés érkezett a Magyar Rektori Konferenciához. A hallgatók az intézményi jelölést követően önéletrajzuk alapján kerültek kiválasztásra a szóbeli interjúk körére, melynek során a továbbjutott hallgatókat az MRK, a BGE és a HÖOK közös bizottsága interjúztatta online formában. Az angol és magyar nyelven zajló interjúk alapján 6 diák került kiválasztásra a csapatba.
2024. november 18-án került sor a 2023. évi Mailáth György Tudományos Pályázat díjazottjainak szimpóziumára Budapesten az Igazságügyi Akadémia szervezésében. Az ünnepélyes esemény keretében nemcsak az oklevelek átadására került sor, hanem a pályázók ismertethették kutatási eredményeiket is.
Az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar hallgatói az Integrált Jogalkotási Rendszer területén szerezhetnek készségszintű tapasztalatokat, valamint a posztgraduális képzésben is együttműködik a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal és a Szegedi Tudományegyetem mai megállapodásuk alapján.
V. Both Ödön Közjogtörténeti Emlékverseny középiskolai tanulóknak