2024. október 21-én a kar aulája adott otthont a „Kodifikáció és hatályosulás: Személy és személyiség a jogban, A Ptk. Második Könyve a gyakorlatban” című, az Igazságügyi Minisztérium, a Mádl Ferenc Összehasonlító Jogi Intézet, az SZTE ÁJTK Civilisztikai Tudományok Intézete és a Magyar Jogász Egylet Csongrád-Csanád Megyei Szervezete által közösen szervezett konferenciának.
A megnyitót követően Prof. Dr. Wopera Zsuzsanna, az Igazságügyi Minisztérium által létrehozott polgári bíráskodás tapasztalatait elemző munkacsoport vezetője vázolta fel a munkacsoport célját, működését, eddigi eredményeit.
Ezt követően Dr. Törőcsikné Prof. Dr. Görög Márta, karunk Dékánja, úgyis, mint a Ptk. Második Könyvét érintően megtartott munkacsoport ülés szakértője, szemléltette a Ptk. Személyiségi jogok részének egyes vitás, munkacsoport ülésen megvitatott szegmenseit. Előadása során választ kaphattunk a személyiségi jogok általános védelmét rögzítő generálklauzula kettőségének dogmatikai és jogalkalmazási gyakorlati indokoltságára, a kapcsolattartáshoz való jog megfelelő dogmatikai értelmezésére, valamint a sérelemdíj jogalkalmazási gyakorlata során felmerült egyes vitás kérdésekre.
A konferencia szakmai része egy kerekasztal-beszélgetéssel zárult Prof. Dr. Wopera Zsuzsanna moderálása mellett. A hozzászólók között Dr. Ocskó Katalin, az OBH elnökhelyettese, ismertette a gondnokság alá helyezési perekkel kapcsolatos gyakorlati tapasztalatait és adott betekintést e perek erkölcsi kérdéseibe. A beszélgetést Dr. Turkovicsné Nagy Adrienn, a Mádl Ferenc Összehasonlító Jogi Intézet Magánjogi Főosztályának vezetője folytatta, és számolt be az igazságügyi szakértőket érintő, napokban benyújtott törvényjavaslatról. Befejezésül Dr. Orosz Árpád, a Kúria Polgári Kollégiumának vezetője, vázolta a sérelemdíj kártérítési joggal való gyakorlati összefüggéseit.