Az Állam- és Jogtudományi Kar legfontosabb eredményei
A HVG és a Figyelő 2020-as diplomarangsora szerint a jogi karok oktatói kiválóságában az első helyen, összesítésben a legjobb vidéki jogi karként végeztünk.
A kar nemzetközi és hazai szempontból is meghatározó a tudományos közéletben.
Oktatóink kutatásaikkal részt vesznek a Lendület Programban, az OTKA, ÚNKP a Fullbright, a DAAD, a Humbolt, H2020 és az MTA Bólyai János Ösztöndíj Programban.
Az egyetlen olyan jogi kar vagyunk, amely jogász szak mellett személyügyi, munkaügyi és szociális igazgatási, nemzetközi tanulmányok és politikatudományi alap- és mesterszakokat is működtet, mindhármat erős jogi profillal.
Az országban egyedülálló módon két féléven keresztül működtetünk jogász szakunkon szakmodulokat (bűnügyi tudományok modul, üzleti jogi modul, nemzetközi jogi és idegen nyelvi modul, általános modul), így a 8.-9. szemeszterben a hallgatók már csak az érdeklődési körüknek megfelelő tárgyakat tanulják ideális létszámú tanulócsoportokban.
A digitalizáció kihívásaira válaszolva Jogi Információs Kabinetünkben minden évfolyam számára folyamatosan fejlesztett kötelező kurzusokat hirdetünk, jogi adatgyűjtés, jogi informatika, hallgatói jogtár témakörökben
A tanulási szokások megváltozására e-tananyagok fejlesztésével reagáltunk, melyeket folyamatosan frissítünk.
Az IM jogászképzést támogató program részeként sor került oktatási tananyagfejlesztésre, új kutatói portfóliók kialakítására és a doktori képzés támogatására is. 2017-től az új képzési tervben több kötelező előadást szemináriummal vagy gyakorlati órával váltottunk fel – kislétszámú csoportokban interaktív oktatás.
Hallgatóink beilleszkedését speciális Tutor programmal segítjük.
Hallgatóink már a tanulmányaik mellett szakmai tapasztalatot is szerezhetnek az országosan egyedülálló három hónapos Szakmai Gyakornoki Programunk keretében vagy a Jogklinikán.
Az Alumni Mentorprogram keretén belül a Karunkon korábban végzettek segítik hallgatóinkat a számukra legmegfelelőbb karrier kiválasztásában.
Neves külföldi egyetemekkel együttműködve fokozatosan vezettünk be angol, német, francia nyelven folyó képzéseket.
Jelenleg több mint 100 Erasmus szerződés (140 partner, 23 országból) biztosítja a hallgatói és oktatói mobilitást.
Külföldi hallgatóink száma 2015 óta folyamatosan növekszik, a Stipendium Hungaricum Ösztöndíjprogram keretén belül is graduális és posztgraduális képzéseinkre is egyre többen jelentkeznek.
Hallgatónk hazai és nemzetközi versenyeken, tudományos pályázatokon egyre növekvő számban és mindig szép eredményekkel szerepelnek.
Tehetséggondozó programunk részeként Karunk nyári egyetemeket és közös hallgatói nemzetközi workshopokat is szervez.
A jogász OTDK-n rendszerint az első három között végzünk a jogi karok versenyében.
Az SZTE összes kara közül a legintenzívebb kínai kapcsolatokkal Karunk rendelkezik, a Gateway Programban egy szemeszteres részképzésre valamint a Criminal Justice Studies nyári egyetemünkre évről évre egyre több kínai hallgató érkezik.
Karunk sporttevékenységekben is aktívan részt vesz, az SZTE Mozdulj! Program során a jogi kar dolgozói és alumnusai nyerték el a Legaktívabb kar (legtöbb résztvevő) díjat. Továbbá, minden évben megrendezésre kerül az ÁJTK és GTK közös sportnapja, az ÁSZ-Nap.