A sikeres rendezvény – a járványügyi előírásokra tekintettel – hasonlóan a soron következő Országos Tudományos Diákköri Konferencia megrendezési módjához, online térben – az Egyetemünk CooSpace rendszerének keretében – bonyolódott le.
A versenyen két fordulóban hét középiskola csapatai mérték össze tudásukat. A háromfős csapatoknak az első fordulóban egy köztörténeti tesztet kellett megoldaniuk, míg a második fordulóban egy speciális prezentációs technika – az ún. Pecha Kucha – formájában, egy adott témából kellett referátumot tartaniuk, amelyet a Kar jeles oktatóiból álló bírálóbizottság értékelt. A bírálóbizottságban helyet foglalt Prof. Dr. Görög Márta (a Kar dékánja, a Civilisztikai Tudományok Intézetének vezetője), Prof. Dr. Homoki-Nagy Mária (a Magyar Jogtörténeti Tanszék vezetője), Prof. Dr. Balogh Elemér (az Európai Jogtörténeti Tanszék vezetője), Dr. Kiss Barnabás (a Közjogi Intézet egyetemi docense) és Dr. Varga Norbert (általános dékánhelyettes, a Magyar Jogtörténeti Tanszék egyetemi docense).
Valamennyi versenyző csapat komoly felkészültségről tett tanúbizonyságot, s közülük a verseny során elért pontszámok alapján:
I. helyezést ért el a nagykőrösi Arany János Református Gimnázium, Technikus és Kollégium csapata (Bartus Levente, Német Dániel, Szabó Zoltán, a felkészítő szaktanár: Kocsis Szilvia);
II. helyezést ért el – megosztva – a makói József Attila Gimnázium csapata (Igaz Dániel, Németh Viktória, Szűcs Lili, a felkészítő szaktanár: Varga Bálint) és a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium csapata (Baranyi Balázs, Hornyák Alex, Gachályi Gergő, a felkészítő szaktanár: Pengőné Cseh Ildikó);
III. helyezést ért el a szegedi Dugonics András Piarista Gimnázium csapata (Muhari Márton Manó, Papp Kende, Molnár Adrienn, a felkészítő szaktanár: Károlyi Attila).
A díjazott csapatoknak, ill. valamennyi versenyző diáknak ezúton is gratulálunk.
A díjazott csapatok az alábbi nyereményekben részesülnek:
I. helyezett csapat: 150.000 forint összértékű tárgynyeremény ajándékutalvány formájában. Továbbá: az első helyezett csapat tagjai közül azok, akik a felsőfokú tanulmányaikat a 2021/22. vagy a 2022/23. tanév őszi félévében az SZTE ÁJTK bármely szakán, nappali tagozatos hallgatóként kezdik meg, további egyszeri, egyösszegű 100.000 forintos támogatásban részesülnek.
II. helyezett csapat: 90.000 forint összértékű tárgynyeremény ajándékutalvány formájában.
III. helyezett csapat: 60.000 forint összértékű tárgynyeremény ajándékutalvány formájában.
A verseny az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által kiírt A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása – A jogi kari hallgatók és a középiskolás diákok bevonása az egyetemi tudományos életbe (SZTE-ÁJTK) című, NTP-HHTDK-20-0068 kódjelű pályázat támogatásával valósulhatott meg.
A Karunk a Both Ödön Emlékversenyt a 2022-es évben is meghirdeti és örömmel várja a 11. és 12. évfolyamos tanulókból álló háromfős csapatok jelentkezését az ország valamennyi középiskolájából.