Felsőoktatási stratégiai partnerség a digitalizáció és büntető igazságszolgáltatás területén a Bűnügyi Tudományok Intézete vezetésével
DIGICRIMJUS címmel új felsőoktatási stratégiai partnerségi kapcsolatot alakított a Szegedi Tudományegyetem, a Konstanzi Egyetem és az Isztambuli Egyetem. A háromoldalú, a digitalizáció és a büntető igazságszolgáltatás aktuális kihívásaira fókuszáló projektet a Tempus Közalapítvány a Magyarországon beadott pályázatok közül az értékelés során első helyre rangsorolta és az Európai Unió Erasmus+ programja több, mint 150 000 Euróval támogatja.
A DIGICRIMJUS négy alappillére a digitalizáció, a büntető igazságszolgáltatás, a jogösszehasonlítás és a tanulási eredményalapú oktatásfejlesztés, központi témája pedig a büntetőjog alkalmazásának kihívásai napjaink információs társadalmában. E keretrendszerben a projekt résztvevői a klasszikus büntetőjogi kérdések mellett (így például büntetőjogi felelősség a mesterséges intelligencia használatával megvalósult tényállásokban), a büntető igazságszoláltatás számos egyéb témakörét (mint például nyomozás a kibertérben, vagy fogvatartotti kapcsolattartás online eszközök segítségével) fogják három éven keresztül vizsgálni és kutatási eredményeiket tanulási eredményalapú oktatási segédanyagok formájában széleskörben elérhetővé tenni.
A jelen, illetve a jövő joghallgatói és jogászai számára készült új, innovatív tananyagok készítésén túl a konzorcium kiemelt hangsúlyt fektet a tudományos ismeretterjesztésre is. A stratégiai partnerség mindemellett egy jövőbeni, új közös LL.M. képzés alapjainak lefektetésére is lehetőséget biztosít.